Tuto literaturu lze získat prostřednictvím klubu.
autor: RAKIĆ NEBOJŠA

VYPRODÁNO

PŘEDMLUVA

      Jsou dva důležité důvody proč jsem napsal tuto knihu:
1. Nekonečná bojovnost této rasy a její veliká láska k člověku, kterou již staletí dokazuje svými činy.
2. Fáma, která pronásleduje rasu: tuto fámu mnozí nepoctiví chovatelé Pit Bula používali jako reklamu (čti antireklamu), aby lépe prodávali svoje "vrhy šampiónů" což chovatelům druhých čistokrevných ras pomohlo v kampani proti této rase, využívající prostor v masmédiích, kde píší a mluví nepravdivé, směšné věci, protože tato rasa je u nás doposud neznámá a neumožňuje obhajobu druhé strany, proto si jejich lži nacházejí cestu k nezasvěceným a vyznívají jako pravda.

      V samotném začátku jsem se setkal s problémem, jak napsat knihu o této stovky let staré rase, jaký materiál použít a které odstavce zvlášť objasnit. Jelikož je známo, že veřejnost je špatně informována (lépe řečeno dezinformována), vybral jsem odstavce, které čtenáře zasvětí do rasy a samy vyvrátí mylné informace podstrčené odpůrci této rasy. Pro nejcitlivější oblasti jsem používal historické dokumenty které odolaly veškerým nařčením této rasy (současná historie APBT, jméno rasy a další).

      Někteří nepoctiví a neodpovědní majitelé Pit Bula mohou poznat v této knize sami sebe, nebo svou "metodu práce", při čtení některých vět nebo odstavců. Ale kniha není psána kvůli nim (protože jsou menšina), ale je napsána pro širokou veřejnost, aby se seznámila se základní osnovou této rasy, aby nebyli manipulováni ze strany nezodpovědných a nepoctivých chovatelů Pit Bula a aby se odpůrcům této staletí staré rasy zmenšil prostor pro prezentaci nepravdivých obžalob.

      Výzva nepoctivým a nezodpovědným majitelům smyšlených šampiónů:
      PRAVDU NENÍ MOŽNÉ VĚČNĚ TAJIT

      Výzva všem ostatním odpůrcům teto rasy:
      DŘÍVE NEBO POZDĚJI DOKÁŽEME, ŽE PIT BUL JE PŘI. NORMÁLNÍ VÝCHOVĚ ODPOVĚDNÉHO MAJITELE ZCELA BEZPEČNÝ PRO LIDI !!!!

AUTORAutor: JOSEPH L. COLBY

VYPRODÁNO


PŘEDMLUVA

      Už jistou dobu jsem zvažoval vydání zajímavé knížky o Americkém Pit Bull teriérovi, knížky která by byla užitečná každému, jenž se zajímá o toto skvělé plemeno.
      Ačkoliv knihy doposud napsané jsou velmi zajímavé, nikdo nesestavil všechny informace o těchto psech do jednoho vydání. Stejnětak chybí znalosti potřebné pro začátečníky a budoucí chovatele AmerickéhoPit Bull teriéra. S těmito myšlenkami bylo mým záměrem napsat knihu, jež bude poradcem při nákupu, chovu a péči o tyto psy. Pň psaní této knihy jsem se snažil vyhnout složitým výrazům, abych čtení učinil snadnější a srozumitelnější pro všechny.
      Závěrem bych rád řekl, že psaní a sestavování této knihy bylo pro mě radostí a chtěl bych obzvláště poděkovat všem těm, kteří se podíleli na obsahu a umožnili tak vznik této knihy.


I.vydání této knihy bylo v roce 1936